LajmeSport

Luan Krasniqi i del në mbrojtje Kurtit

Ish-boksieri i njohur shqiptar, Luan Krasniqi, i ka dalë në mbrojtje kryeministrit Albin Kurti i cili u kritikua pasi votoi në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri.

Në fotografitë të cilat Kurti i ka postuar në Facebook gjatë procesit të votimit, Krasniqi ka shkruar se ai është shqiptar i vërtetë.

“Albin, ti ishte dhe mbetet një shqiptar i vërtetë, të lumtë”, ka shkruar ai.

Kurti ka marrë kritika nga figura jashtë dhe brenda vendit për votimin e tij në zgjedhjet në Shqipëri. Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, e ka quajtur të papranueshëm një veprim të tillë. Ndërkaq ish-emisari i SHBA-së për dialog Richard Grenell ka thënë se ndërkombëtar duhet t’i shohin me dyshime motivet e Kurtit.

Postime të ngjajshme
Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi

Sport

Ylli i Kosovës bën debutimin në Bundesliga me Schalken

Sport

Premi e majme për Dukagjinin, nëse sonte triumfojnë në finale të Kupës