Sport

Lorik Cana kujton triumfin historik ndaj Greqisë, Strakosha ia lë një koment interesant në Instagram

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sot 15 vite më parë, Shqipëria e kishte mposhtur Greqinë me rezultat 2-1 në ‘Qemal Stafa’, derisa Lorik Cana ka publikuar një foto në Instagram, ku edhe ka pranuar një koment interesant nga Thomas Strakosha

Kombëtarja e Shqipërisë e kishte gjunjëzuar Greqinë, e cila ishte kampione e Evropës atë kohë, ndërsa golat në për Kuqezinjtë në këtë takim i kishin shënuar Edvin Murati dhe Adrian Aliaj, shkruan Reporteri.net.

Lorik Cana në këtë takim ishte startues dhe sot në Instagram ka publikuar një fotografi, ku ka pasur komente nga më të ndryshmet, por vlen të përmendet ai i portierit të Lazios, Thomas Strakosha.

“Mfal Lorik Cana por portieri është më i miri”, ka komentuar Thomasi duke iu referuar portierit legjendar, babait të tij Foto Strakoshës.

Por, Cana iu është kundërpërgjigjur në mënyrë brilante duke respektuar figurën e Foto Strakoshës, ish-portierit të Kombëtares shqiptare.

“Thomas Strakosha, rastësisht nuk e kishte taken ne krahun e majtë, Cpt Foti”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv