Sport

Lorik Cana e feston në këtë mënyrë fitoren e Galatasarayt në derbi

Galatasaray ka triumfuar në derbin e zjarrtë përballë rivalëve të përbetuar të Fenerbahçes me rezultat minimal 1-0, raporton Gazetasheshi.com.

Mostafa Abdallah realizoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 54-të, njëherit që i solli “Luanëve” tre pikët e rëndësishme për ta fituar ndeshjen.

Kësaj fitoreje i’u gëzua edhe ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, i cili në të kaluarën ishte pjesë e Galatasaray.

Futbollisti gjakovar kishte zhvilluar 31 takime për gjigantin turk, ndërkohë që ishte shumë i dashur për tifozët “UltrAslan”.

Ai publikoi pas ndeshjes një video të golashënuesit Mohamed së bashku me liderin e skuadrës, Arda Turan dhe të shoqëruar me këngën e skuadrës.

Postime të ngjajshme
Sport

SUPERLIGA LIVE: Mbyllet pjesa e parë me këtë rezultatë

Sport

Liga e Parë LIVE: Rezultatet momentale

Sport

Liga e Parë LIVE: Onix vs. Vëllaznimi, Ulpiana vs. Ferizaj, Kika vs. Flamurtari

Sport

Superliga e Kosovës live – Feronikeli – Drita