Sport

Loriana Kuka në rrugë të mbarë për të fituar medalje

Xhudistja kosovare është në rrugë të mbarë për t’i siguruar Kosovës një tjetër medalje në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit, shkruan “Zeri.info”.

Xhudistja jonë është kualifikuar në çerekfinale të kategorisë deri në 78 kilogramë.

Ajo mposhti në raundin e parë Myriam Sarah Mazouz të Gabonit, ndërsa në raundin e dytë mundi francezen Audrey Tcheumeo nënkampione Olimpike Rio 2016.

Në çerekfinale takohet me japonezen, Shori Hamada, kampione e botës 2018 dhe nënkampione e botës 2019.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës