Sport

Londra është e KUQE, Arsenali fiton FA Kupën

Skuadra e Arsenal ka arritur të shënoj fitore të madhe kundër Chelseas në kuadër të finales së FA Kupës.

Ata mposhtë blutë e Londrës me rezultat 2:1 dhe e fituan kupën, transmeton Indeksonline.

Golat për Arsenalin i shënoj Aubameyang (28′, 67′), kurse për Chelsean, Pulisic(5′). Me fitimin e FA Kupës, Arsenal është kualifikuar për në Evropa Ligës./

Postime të ngjajshme
Sport

Flasin statistikat: Amir Rrahmani më i miri në Serie A

Sport

Rikthimi i Ligës së Kampionëve: Gjithçka që duhet të dini

Sport

‘Lutuni për Libanin’ – yjet shqiptarë të futbollit reagojnë në rrjete sociale për tragjedinë

Sport

Reagon Prishtina, tregon se a do të testohet pas kontaktit me kryeministrin Hoti