Sport

Lojtari i Man Utd niset drejt Italisë, i bashkohet Romës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një tjetër lojtar i Manchester United do të transferohet në Serie A.

Pas Alexis Sanchez, është tani Chris Smalling që po transferohet në Serie A, duke iu bashkuar Romës.

Mbrojtësi anglez këtë mëngjes do të udhëtojë drejt kryeqytetit italian për të kompletuar transferimin.

Pavarësisht ngurrimit fillestar, 29 vjeçari është pajtuar për këtë transferim të enjten vonë në mbrëmje, dhe pse nuk ka asnjë plan për ta bërë të përhershëm këtë lëvizje.

Mbrojtësi i qendrës nënshkroi kontratë të re me Manchester United dhjetorin e kaluar, dhe shpresonte të qëndronte në ‘Old Trafford’.
Duket se transferimi i Harry Maguire, ka bërë që Smallingut t’i bëhet e qartë se nuk do të jetë lojtari i preferuar i trajnerit Ole Gunnar Solskajer.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv