Sport

Lojtarët më të shtrenjtë që nuk marrin pjesë në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës

Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës, janë dy garat më të mëdha sa i përket futbollit elitar, ku yjet më të mëdha luajnë.

Por ka edhe yje të tjerë, apo lojtarë të vlefshëm që nuk janë pjesë e këtyre garave, pasi skuadra e tyre kanë dështuar të fitojnë një vend.

Evertoni është një klub që ka shumë yje si James Rodriguez e Richalison, ku me paraqitjet e tyre këtë vit, kërkojnë një vend në Evropë.

Njëjtë është edhe Wolves, ku me emra si Nelson Semedo, Raul Jimenez, Adama Traore e Ruben Neves po spikat këtë sezon, ndërsa vlerat e lojtarëve janë në rritje.

Nuk mungojnë as yjet e Lyon si Aouar, Depay e Dembele.

Transfermarkt ka bërë një listë me lojtarët më të vlefshëm nuk janë pjesë e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës.

 1. James Rodríguez (Everton) / 35.000.000 €
 2. Nelson Semedo (Wolverhampton) / 35.000.000 €
 3. Andrea Belotti (Torino) / 35.000.000 €
 4. Maxi Gómez (Valencia) / 35.000.000 €
 5. Ben Yedder (Monaco) / 40.000.000 €
 6. Raúl Jiménez (Wolverhampton) / 40.000.000 €
 7. Adama Traore (Wolverhampton) / 40.000.000 €
 8. Moussa Dembele (Lyon) / 40.000.000 €
 9. Calvert-Lewin (Everton) / 40.000.000 €
 10. Memphis Depay (Lyon) / 45.000.000 €
 11. Jack Grealish (Aston Villa) / 45.000.000 €
 12. Zaha (Crystal Palace) / 50.000.000 €
 13. Ruben Neves (Wolverhampton) / 50.000.000 €
 14. Houssem Aouar (Lyon) / 50.000.000 €
 15. Declan Rice (West Ham) / 55.000.000 €
 16. Richarlison (Everton) / 60.000.000 €

Postime të ngjajshme
Sport

Edukatë shembullore e skuadrës së Istogut

Sport

Flitej për Milanin, Liverpoolin e Dortmundin, por Rashica ....

Sport

PSG arrin fitore të madhe ndaj Man United – Barça, Juventusi dhe Chelsea kryejnë detyrën

Sport

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin