Sport

Llapi vs. Gjilani, formacionet zyrtare

Xhiro e 20-të në elitën e futbollit kosovar mbyll siparin me dy duele tejet interesante të cilat priten të zhvillohen këtë të diel.

Llapi e pret Gjilanin në “Zahir Pajaziti” të Podujevës në një ndeshje ku vetëm fitorja është e vlefshme për dy skuadrat për të vijuar e objektivat që kanë pranë vetës për ti arritur.

Ndërkohë, në Suharekë, Ballkani ndeshet me Feronikelit dhe synon ta shfrytëzojë gabimin e Dritës për ta marrë kreun e klasifikimit.

Gazeta “Sheshi” do ju mbajë të informuar minutë pas minute për këto dy sfida:

Llapi – Gjilani 13:00

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric, Prençi, Shabani, Emini, Peposhi, Hoti, Ramadani, Zhdrella, Sadriu, Veliu, Gardasevic. Kryetrajner: Tahir Batatina

Gjilani: Koliçi, Kastrati, Fustar, Sorsa, Veliu, Hila, Useini, Musolli, Kelmendi, Qyrbja, Progni. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli

Gjyqtarë: Alban Shala, Bujar Selimaj, Granit Hyseni, Vigan Ibërdemaj

Stadiumi: “Zahir Pajaziti” – Podujevë

Postime të ngjajshme
Sport

Tigrat e Zi kërkojnë dorëheqjen nga Klodian Duro

Sport

SUPERLIGA: Mbyllen me këto rezultate takimet, Feronikeli - Drenica dhe Besa - Arbëria

Sport

SUPERLIGA LIVE: Feronikeli - Drenica dhe Besa - Arbëria, mbyllen pjesët e para

Sport

Superliga Live: Feronikeli – Drenica, Besa – Arbëria