Sport

Llapi – Shkupi do të transmetohet në këtë kanal televiziv kosovar

Llapi do ta kërkojë mrekullinë sonte mbrëma për ta eliminuar Shkupin.

Kjo përballje që i takon raundit të parë në Ligën e Konferencës zhvillohet në stadiumin “Fadi Vokrri” në Prishtinë.

Në këtë duel do të jenë të pranishëm rreth 15 për qind të kapacitetit të stadiumit, e ku i bie se në shkallët e stadiumit do të jenë më shumë se 1 mijë shikues.

Ata që nuk do të kenë mundësi ta ndjekin nga afër ballafaqimin ndërmjet Llapit dhe Shkupit mund ta shikojnë atë në transmetim nga RTK.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar klubi llapjan përmes një postimi në faqen zyrtare.

Kujtojmë se Llapi duhet ta përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë 2-0 kundër Shkupit në mënyrë që të plasohet në raundin tjetër të kësaj gare.

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani në bisedime të avancuara me futbollistin e njohur, pritet vetëm edhe firma

Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare