Sport

Llapi -Shkëndija: Ky është rezultati i miqësores

Llapi para nisjes së sezonit të ri, është duke kaluar në një ecuri pozitive në ndeshjet parasezonale, shkruan Gazetasheshi.com.

Ekipi nga Podujeva, gjatë ditës së sotme në stadiumin e Merdarës, ekipin nga Hajvalia, KF Shkëndija.

Në këtë ndeshje me rezultat të pastër prej 3:0, i ka takuar të besuarëve te Tahir Batatinës.

Golat në këtë ndeshje i kanë realizuar Francisco Riveria, i cili ka asistuar edhe në dy golat e tjerë që shënuan Drilon Fazliu dhe Adem Maliqi.

Të dy trajnerët në këtë miqësore i nxjerrën në fushë të gjithë lojtarët që i kanë pasur në dispozicion.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar