Sport

Llapi në Turqi do të luaj miqësore me skuadrën ruse dhe bullgare

Llapi i ka filluar me entuziazëm përgatitjet dimërore para fillimit të stinorit pranveror në elitën e futbollit kosovar.

Fillimisht në Podujevë, skuadra që drejtohet nga Tahir Batatina do ta zhvillojë fazën e parë të përgatitjeve

Më pas, në fundjavën e ardhshme, llapjanët do të nisen drejt Antalias së Turqisë.

Në tokën turke, Llapi do t’i zhvillojë gjithsej katër miqësore.

Zëdhënësi i klubit, Petrit Miftari në një intervistë për “Zërin.info”, ka konfirmuar për miqësoret e Llapit

Fillimisht më 22 janar, Llapi do të përballet me skuadrën ruse, FC Tom Tomsk.

Kjo skuadër militon në Divizionin e Parë të kampionatit rus (kategoria e dytë).

Ndërkaq, dy ditë më vonë, djelmoshat e Batatinës përballen me skuadrën elitare bullgare, Arda Kardzhali.

Gjithashtu, Llapi do t’i zhvillojë edhe dy miqësore tjera, por që ende janë nënshkruar kontratat mes palëve.

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Tahir Batatinës mbledh yjet e Dritës, Ballkanit dhe Llapit, premton diçka për vitin 2022

Sport

Përfundon ndeshja Ballkani – Vorskla, ky është rezultati përfundimtar

Sport

FC A&N transferon mesfushorin me përvojë të madhe në futbollin kosovar

Sport

Vitia ‘shpërthen bombën’ e radhës në këtë afat kalimtar, transferon mbrojtësin e njohur