Sport

Llapi ndanë rrugët me këtë futbollist

Llapi dhe Sava Gardasevic kanë mbyllur bashkëpunimin me marrëveshje të dyanshme.

Sulmuesi malazez me një postimi në profilin e tij zyrtar e ka konfirmuar largimin e tij nga skuadra llapjane, sikurse që ka bërë edhe klubi.

“Faleminderit për gjithçka”, ka shkruar Gardasevic.

May be an image of 5 njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme
Sulmuesi tek llapjanët ka ardhur në verën e kaluar dhe pas përfundimit të edicionit është larguar Llapi.

“Në një takim shumë miqësor, sot me marrëveshje dhe mirëkuptim mes klubit dhe futbollistit, kemi mbyllur bashkëpunimin me qendërsulmuesin Sava Gardasevic”.

“Ai së bashku me pjesën tjetër të futbollistëve kanë shkruar historinë e Llapit Evropian, njëherit Sava Gardasevic shënoi edhe penalltinë shumë të rëndësishme në ndeshjen e finales ndaj Dukagjinit. Të falenderojmë për kontributin e dhënë dhe të dëshirojmë shumë suksese në vazhdim!”, thuhet në njoftimin e klubit.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndryshohet orari i ndeshjes së Dritës, ja kur luan me Deçiqin

Sport

Kodraliu largohet nga KEK-u

Sport

Prishtina me një mungesë të madhe për ndeshjen e nesërme në Ligën e Kampionëve

Sport

Nexhipi ‘transferon’ super futbollistin te Ballkani!