Sport

Llapi – Malisheva, zbulohen formacionet zyrtare

Superliga e Kosovës nuk humbet kohë dhe sot vazhdon me ndeshjet e xhiros së katërt.

Spikat ndeshja mes Dritës dhe Ballkanit e cila do të luhet në qytetin e Gjilanit, shkruan Sheshi.info

Interesant pritet të jetë edhe dueli mes Llapit dhe Malishevës. Kjo ndeshje do zhvillohet në kryeqytet, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Gjithashtu, në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, skuadra e Feronikelit do t’i bëjë konak Dukagjinit.

DRITA – BALLKANI 16:00

Formacionet zyrtare:

Drita: Pas pak… Kryetrajneri:

Ballkani: Pas pak… Kryetrajneri:

Gjyqtarët: Alban Shala, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Ilir Mehmeti, Lirim Jashari (VAR)

Stadiumi i “Qyteti” në Gjilan

LLAPI – MALISHEVA 16:00

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric, Idrizi, Prenci, Veliu, Emini, Ramadani, Shillova, Shabani, Rivera, Neto, Alidema. Kryetrajneri: Andi Kulli

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Stullcaku, Bruqi, M.Hyseni, Pira, H.Hyseni, Vitija, Xhaka, Pefqeli. Kryetrajneri: Arsim Thaqi

Gjyqtarët: Genc Nuza, Drilon Rexhepi, Bashkim Hyseni, Isak Ceroviku, Valbon Hoxha (VAR)

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

FERONIKELI – DUKAGJINI 16:00

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Kryetrajneri:

Dukagjini: Kryetrajneri:

Gjyqtarët: Shpëtim Murtezi, Zgjim Rrahimi, Faton Jakupi, Eridon Podvorica, Mervan Bejtullahu (VAR)

Stadiumi: “Rexhep Rexhepi”, Drenas

Postime të ngjajshme
Sport

Suedi – Kosovë, për vetëm tri orë rekord i shitjeve të biletave

Sport

Caktohen gjyqtarët për javën e katërt në Ligën e Parë

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 5-të, Çaka përsëri në kryendeshje

Sport

Trajneri i Lazios vjen me deklaratë të “fortë” për Vedat Muriqin