Sport

Llapi dhe Zhdrella i ndajnë rrugët, mesfushori tashmë është lojtar i lirë

Mentor Zhdrella është njëri nga futbollistët më të mirë në Kosovë pas luftës, shkruan Gazetasheshi.com

Zhdrella në katër edicionet e fundit ka mbrojtur ngjyrat e skuadrës nga Podujeva, KF Llapi.

Siç duket klubi dhe futbollisti tashmë nuk kanë arritur marrëveshje për bashkëpunimin edhe në sezonin e ardhshëm.

Mbetet që të shihet në ditët në vijim se cila skuadër do t’i sigurojë shërbimet e mesfushorit 30 vjeçar.

Kujtojmë që Zhdrella ka mbrojtur ngjyrat e Feronikelit, Prishtinës, Dritës dhe karrierë ka bërë edhe në Superioren Shqiptare tek Partizani i Tiranës.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës