Sport

Liverpooli dhe Chelsea në rundin e katërt të Kupës së Ligës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Liverpooli dhe Chelsea kanë kaluar në rundin e katërt të Kupës së Ligës së Anglisë, pas fitoreve kundër MK Dons dhe Grimsby të mërkurën.

Liverpooli, po thuajse me formacion të dytë në fushë, e mundi pa problem Donsin me rezultat 2:0, raporton Gazeta Express.

Golat për skuadrën e Jurgen Klopp i shënuan James Milner në minutën e 41-të dhe Ki-Jana Hoever në minutën e 69-të.

Ndërkohë, Chelsea i Frank Lampard e shkatërroi skuadrën Grimbsy duke e mundur 7:1 në Londër.

Mitchy Batshuayi me dy gola, Ross Barkley, Pedro, Kourt Zouma, James dhe Hudson-Odoi me nga një sosh i siguruar kalimin në rundin e tretë të kaltërve të Londrës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv