Sport

Liverpool publikon listën e lojtarëve për Ligën e Kampionëve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Liverpool ka publikuar listën prej 22 lojtarëve që do të jenë pjesë e Ligës së Kampionëve.

‘Të Kuqtë’ janë kampionët aktual të këtij kompeticioni, andaj do tentojnë ta fitojnë dy herë radhazi.

Në listën e publikuar nuk mungon as emri i Xherdan Shaqiri, i cili në Premierligë këtë edicion ka shijuar shumë pak minuta, transmeton lajmi.net.

Liverpool gjendet në grupin E bashkë me Napolin, Red Bull Salzburg dhe Genk.

Faza e grupeve nuk parashikohet të jetë problem për skuadrën e Jurgen Klopp.

Lista A: Alisson, Elliott, Firmino, Salah, Gomez, Henderson, Keita, Lallana, Lonergan, Lovren, Mane, Matip, Milner, Origi, Oxlade-Chamberlain, Robertson, Adrian, Shaqiri, Fabinho, Van den Berg, Van Dijk, Wijnaldum.

Lista B: Alexander-Arnold, Brewster, Jones, Kane, Kelleher, Larouci, Lewis.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv