Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Liverpool është i interesuar për transferimin e sulmuesit të Real Madridit.

Bëhet fjalë për Marco Asension, i cili ka filluar te gjej formën e tij pas lëndimit që e la jashtë fushës për një kohë të gjatë.

Liverpool që disa vite është admirues i spanjollit dhe duan ta transferojnë si pasuesi i Sadio Mane.

Sipas Don Balon, 60 milionë euro kushton kartoni i sulmuesit dhe tifozët e Liverpoolit do ndiheshin të lumtur nëse Klopp e përforcon sulmin.

“Reds” pritet që ta shesin Mohamed Salah gjatë verës dhe në rast që egjiptiani largohet, atëherë Asensio do ishte transferimi i duhur dhe nuk do ishte e nevojshme largimi i Mane.

Problemi është që Asensio dëshiron të vazhdojë të luajë në Ligën e Kampionëve dhe duke parë tabelën momentale, Liverpool nuk dihet nëse do marrë pjesë në edicionin tjetër.

Postime të ngjajshme
Sport

Hoqi dorë nga profesioni për familjen, kush është partnerja e Eriksen që preku zemrat e të gjithëve

Sport

Batatina: Nuk i frikësohemi asnjë kundërshtari, ne jemi Llapi i Fadil Vokrrit

Sport

Skuadra e Ligës së Parë iu jep shkollë atyre të Superligës, nënshkruan me sponsorin e Kosovës dhe bën prezantim fantastik të fanellave

Sport

EKSKLUZUVE: Ilir Avdyli pritet që të transferohet te kjo skuadër