Sport

Liverpool ‘dështon’ në ndeshjen përmbyllëse të vitit 2020

Jurgen Klopp ka dështuar që të rikthehet te fitorja pas barazimit ndaj Ëest Brom ndeshjen e kaluar, tani ata kanë barazuar edhe kundër Newcastle.

The Reds kishin shumë raste të cilat në fund nuk i konkretizuan në gol dhe si pasojë e kësaj nuk arritën ta fitonin ndeshjen.

Gara në Premierligë po vazhdon të bëhet pas çdo ndeshje edhe më interesant sesa që është momentalisht.

Liverpool përsëri vazhdojnë të mbesin në vendin e parë me 33 pikë, të ndjekur nga Manchester United (30) mirëpo këta të fundit me një ndeshje më pak.

Rikujtojmë që më 17 janar të vitit tjëtër, Djajtë e Kuq do ta kenë mundësi që të marrin kreun e tabelës në përballje direkte me Liverpoolin.

Ky ishte barazimi i 6-të i Liverpool këtë sezon, statistika shqetësuese për Klopp./

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi