Sport

Liverpool – Chelsea, formacionet zyrtare

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sonte Liverpool dhe Chelsea takohen në kuadër të Superkupës së Evropës, shkruan BlicMedia.

Një ndeshje që historikisht ka dhuruar spektakël, me Liverpoolin favorit përball londinezëve.

Sfida fillon nga ora 21:00 në stadiumin “Vodafone Arena” të Stambollit, ndërsa skuadrat pritet të startojnë me këto formacione.

Liverpool: Adrian; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Henderson, Keita, Milner; Salah, Firmino, Mane.

Chelsea: Kepa; Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson; Jorginho, Kovacic; Pedro, Barkley, Pulisic; Giroud. /BlicMedia

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv