Sport

Liverpool – Arsenal, mungesat dhe formacionet e mundshme nga derbi që zhvillohet sonte

Derbi i javës së tretë në Premier Ligë zhvillohet sonte mes Liverpoolit dhe Arsenalit, një ndeshje që pritet të jetë mjaft interesante, transmeton Gazeta Metro.

Sonte do takohen dy skuadrat që në dy ndeshjet e para kanë regjistruar fitore. Kampioni në fuqi anglez ka mposhtu Leeds Unitedin dhe Chelsean, teksa kampioni i Kupës FA mposhten Fulhamin dhe West Ham Unitedin.

Mungesat te Liverpooli: Jordan Henderson, Joel Matip dhe Alex Oxlade-Chambalerain mungojnë për shkak të lëndimeve, teksa në dyshim janë Alisson, Thiago Alcantara dhe James Milner.

Mungesat te Arsenali: Shkodran Mustafi, Calum Chambers, Gabriel Martinelli dhe Smith Rowe të lënduar, teksa në dyshim janë Cedric Soares, Sokratis dhe Kirean Tierney.

Formacionet e mundshme startuese nga të dyja skuadrat:

Ndryshe, ndeshja mes Liverpoolit dhe Arsenalit zhvillohet sonte në ‘Anfield Road’ nga ora 21:00.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça '89 - Ballkani: Mbyllet pjesa e parë me këtë rezultat

Sport

Ka gol në ndeshjen, Trepça '89 - Ballkani

Sport

Prishtina - Gjilani: Mbyllet pjesa e parë e përballjes

Sport

LIVE LIGA E PARË