Sport

Liverpool – Arsenal, kjo skuadër triumfon në derbin e premier ligës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ka përfudnuar takimi derbi i javës së tretë në premier ligën angleze, ndërmjet Liverpoolit dhe Arsenalit, shkruan BlicMedia.

Liverpool e ka mposhtur Arsenalin në takimin e zhvilluar në Anfieldin e stërmbushur me rezultatin prej 3:1.

Golat për Liverpoolin i shënuan Salah (dy gola) dhe Matip, ndërsa pēr Arsenalin ka shënuar Torreira.

Stadiumi “Anfield”

Liverpool – Arsenal 3:1. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv