Sport

LIVE SUPERLIGA: Përbërjet startuese në duelin Ulpiana – Dukagjini

Superliga e Kosovës ka në planprogram dy ndeshje shumë interesante për ditën e sotme, shkruan Sheshi.info.

Stadiumi në Merdare do ta mirëpres njërën nga ndeshjet me interesante të kësaj jave, derisa pikërisht në këtë fushë do të zhvillohet ndeshja ndërmjetë Llapit dhe Drenicës.

Ndeshje e zjarrtë pritet të jetë edhe ballafaqimi mes Ulpianës dhe Dukagjinit, i cili zhvillohet në Suharekë.

Gazeta “Sheshi” do të raportojë minutë pas minute për këto dy ballafaqime:

LLAPI – DRENICA 15:00

Formacionet zyrtare:

Llapi: Avdyli; Idrizi, Prençi, Veliu, Emini, Selmani, Zeçiri, Shabani, Perposhi, Dos Anjos. Kryetrajner: Tahir Batatina

Drenica: Thaqi; Passamani, Qaqi, Jashari, Hamiti, Lushtaku, Dos Santos, Avdulli, Uka, Zabegja, Kryetrajner: Tahir Lushtaku

Gjyqtarët: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Burim Jahamurataj, Alban Shala (VAR)

Stadiumi: “Merdare”

ULPIANA – DUKAGJINI 15:00

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Blakqorri; Rapuca, Makolli, Emini, Gjoni; Mustafa, Shkalla, Shala; I. Junior, Selimi, Santor. Kryetrajner: Edlir Tetova

Dukagjini: Haxhihamza;Mërlaku, Shala, Kuçi, Syla, Millaku, Ahmeti, Januzi, Da Sillva, Dallku, Shabani. Kryetrajner: Armend Dallku

Gjyqtarët: Gramoz Shala, Altin Zhegrova, Drilon Rexhepi, Selim Isufi, Mentor Ajeti (VAR)

Stadiumi i qytetit në Suharekë

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit