Sport

LIVE SUPERLIGA: Llapi – Drenica, Ulpiana – Dukagjini

Superliga e Kosovës ka në planprogram dy ndeshje shumë interesante për ditën e sotme.

Stadiumi në Merdare do ta mirëpres njërën nga ndeshjet me interesante të kësaj jave, derisa pikërisht në këtë fushë do të zhvillohet ndeshja ndërmjetë Llapit dhe Drenicës.

Ndeshje e zjarrtë pritet të jetë edhe ballafaqimi mes Ulpianës dhe Dukagjinit, i cili zhvillohet në Suharekë.

LLAPI – DRENICA 15:00

Formacionet zyrtare:

Llapi: Avdyli; Idrizi, Prençi, Veliu, Emini, Selmani, Zeçiri, Shabani, Perposhi, Dos Anjos. Kryetrajner: Tahir Batatina

Drenica: Thaqi; Passamani, Qaqi, Jashari, Hamiti, Lushtaku, Dos Santos, Avdulli, Uka, Zabegja, Kryetrajner: Tahir Lushtaku

Gjyqtarët: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Burim Jahamurataj, Alban Shala (VAR)

Stadiumi: “Merdare”

ULPIANA – DUKAGJINI 15:00

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Blakqorri; Rapuca, Makolli, Emini, Gjoni; Mustafa, Shkalla, Shala; I. Junior, Selimi, Santor. Kryetrajner: Edlir Tetova

Dukagjini: Haxhihamza;Mërlaku, Shala, Kuçi, Syla, Millaku, Ahmeti, Januzi, Da Sillva, Dallku, Shabani. Kryetrajner: Armend Dallku

Gjyqtarët: Gramoz Shala, Altin Zhegrova, Drilon Rexhepi, Selim Isufi, Mentor Ajeti (VAR)

Stadiumi i qytetit në Suharekë

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf