Sport

LIVE Superliga: Këto janë rezultatet momentale në Prishtinë dhe Suharekë

Superliga do të mbyllë javën e saj të katërt me dy super takime.

Vëmendja kryesore do të jetë në kryeqytet, kur edhe do të zhvillohet takimi mes Prishtinës dhe Gjilanit, shkruan Sheshi.info

Ndeshje e zjarrtë zhvillohet edhe në “Sami Kelmendi” e ku takohen Ulpiana me Drenicën.

Gazeta “Sheshi” do të raportojë minutë pas minute për këto dy përballje.

LIVE

PRISHTINA 0 – 0 GJILANI

20′ Progni (Gjil) gjuan nga goditja e lirë, megjithatë nuk arrin që t’i afrohet portës

16′ Shabani (Pri) godet fuqishëm me të majtën, por goditja e tij nuk ishte aspak e saktë. Ky ishte tentimi i parë i Prishtinës

6′ Prekazi (Gjil) provon me një goditje pas aksionit të ndërtuar nga skuadra e Gjilanit, por topin përfundon lartë

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Prishtina:Halimi; B.Krasniqi, Vangjeli, Atanda, Mici; Boshnjaku, Avdyli; Shabani, E.Krasniqi, Hoti; Kryeziu; Kryetrajner: Zekirija Ramadani.

Gjilani: Koliqi; Sorsa, Prekazi, Halili, Hoxha; Useini, Musolli, Dabiqaj; Progni, Krasniqi, Hajdari; Kryetrajner: Ismet Munishi

Gjyqtarët: Dardan Çaka, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Selim Isufi, Erdal Zasella (VAR)

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

ULPIANA 0 – 0 DRENICA

17′ Mëziu (Dre) gjendet në sulm mjaftë mirë, por topi shumë i shpejtë për të

5′ Një skemë e përgatitur nga lojtarët e Ulpianës, megjithatë dështon të realizohet

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Blakçorri; Gjoni, Emini, Musliu, Mustafa; Shala, Junior, Rezi; Haliti, Selimi, Santos. Kryetrajner: Edlir Tetova.

Drenica:Haxhijaj; Lushtaku, Jashari, Qaqi, Veliu; Thaqi, Hamiti, Gashi; Uka, Zabergja, Mëziu. Ndihmës-trajner: Gani Geci.

Gjyqtarët: Mentor Ajeti, Arbnor Bullatovci, Altin Zhegrova, Burim Jahmurataj, Gramos Shala (VAR).

Stadiumi i qytetit në Suharekë

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf