Sport

LIVE – Superliga e Kosovës: Ka gol në ndeshjen Trepça ’89 – Arbëria

Sot janë planifikuar të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të javës së 19-të të Superligës së Kosovës në futboll, të parës për stinorin pranveror.

Në Drenas, Feronikeli e pret Gjilanin, në ndeshjen që cilësohet edhe derbi i javës. Kurse në “Riza Lushta” në Mitrovicë, Trepça ’89 do të jetë nikoqire e Arbërisë.

Dy takimet pritet të fillojnë nga ora 13:00.

Ndërkohë, Gazeta “Sheshi” do të raportojë minutë pas minute për këto dy ballafaqime:

LIVE:

FERONIKELI 0-0 GJILANI

02′ Progni (Gjil) shpërdoron rast të 100% i vetëm me portën.

01′ Nikac (Gjil) futet mirë në zonë, por nuk arrin të asistoj.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Avdyli, Dabiqaj, Hoti, Malaj, Da Silva, Maliqi, Balde, Hoxha, Bojku, Milinkovic, Kojasevic. Kryetrajner: Kloadian Duro

Gjilani: Koliçi, Rapa, Fustar, Veliu, Sorsa, Hila, Useini, Musolli, Hajdari, Progni, Nikac. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli

Gjyqtarë: Dardan Caka, Fatlum Berisha, Elvis Bicaj, Vigan Ibërdemaj

Stadiumi: “Rexhep Rexhepi”, Drenas

TREPÇA ’89 0-1 ARBËRIA

04′ Gooool -Anes Hoti (Arb) realizon për epërsinë e mysafirëve.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Berisha, Nimani, Muja, Darwish, Rrahmani, Muja, Jashari, Shala, Mashau. Kryetrajner: Shpëtim Idrizi

Arbëria: Laçiu, Arrabal, Zabërgja, Bahtiri, Avdulli, Lika, Hoti, Kryeziu, Bruqi, Beqiri, Lekaj. Kryetrajner: Arbnor Morina

Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Bardh Ajeti

Stadiumi: “Riza Lushta”, Mitrovicë

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani e ndez “puron” dhe reagon në rrjetet sociale pas fitores së radhës ndaj Dritës

Sport

UEFA ia uron ditëlindjen Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Sport

Dhjetë transferimet më të shtrenjta ta dala nga Shqipëria: Skënderbeu ‘mbret’, Tirana ka mbetur prapa

Sport

Dy ndeshje interesante në Superligë, vëmendja në Drenicë