Sport

LIVE Superliga e Kosovës: Ballkani – Feronikeli, Llapi – Gjilani

Janë zhvilluar tri ndeshje në elitën e futbollit kosovar në kuadër të xhiros së 20-të.

Ndërkohë sot do të luhen dy ndeshjet e fundit e kësaj në Superligën e Kosovës.

Duke parë humbjen e liderit Dritës, Ballkani kërkon fitore për të dalë në vendin e parë dhe për tu barazuar me pikë me gjilanasit.

Ballkani është nikoqir i Feronikelit, një sfidë që pritet të jetë shumë interesante.

Vendasit duan vetëm tri pikët për të dalë në krye, derisa mysafirët nga Drenasi kanë për qëllim të mos humbasin në Suharekë.

Ndeshje interesante pritet të jetë në mes Llapit dhe Gjilanit, i cili do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Kjo sfidë do të sjellë rivalitet të madh, ku të dyja skuadrat me çdo kusht do ta kërkojnë vetëm fitoren.

13:00 Llapi – Gjilani

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric, Peposhi, Shabani, Prenci, Emini, Hoti, Arb. Ramadani, Zhdrella, Veliu, Sava, Sadriu

Gjilani: Koliçi, Kastrati, Fustar, Sorsa, Veliu, Hila, Useini, Musolli, Kelmendi, Qyrbja, Progni.

Gjyqtarë: Alban Shala, Bujar Selimaj, Granit Hyseni, Vigan Ibërdemaj

13:30 Ballkani – Feronikeli

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero

Sport

Superliga Live: Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes, Trepça ’89 – Prishtina

Sport

Superliga Live: Trepça ’89 – Prishtina