Sport

LIVE SUPERLIGA: Drenica – Gjilani

Sot do të zhvillohet ndeshja e fundit e xhiros së katërt në Superligën e Kosovës në futboll.

Drenica do t’i bëj konak skuadrës së Gjilanit në stadiumin “Bajram Aliu” të Skenderajt, shkruan Gazetasheshi.com

Dy skuadrat deri më tani kanë mbledhur nga katër pikë dhe shpresojnë në rezultat pozitiv për të qenë sa më afër kreut të tabelës.

Gazeta “Sheshi” do të raportoj minutë pas minute për këtë ndeshje:

Drenica – Gjilani 15:00

Formacionet zyrtare:

Drenica: Ymeri, Lushtaku, Bejta, Dumani, Dushi, Zeqaj, Thaqi, Elshani, Hamiti, Murati, Morina. Kryetrajner: Fadil Rama

Gjilani: Koliçi, Frashëri, Rapa, Veliu, Ferreira, Hila, Musolli, Kurtaj, Progni, Kqiku, Hajdari. Kryetrajner: Gentjan Mezani

Gjyqtarë: Dardan Çaka, Fatmir Abrashi, Arton Latifi, Alban Shala

Stadiumi: “Bajram Aliu”, Skenderaj

Postime të ngjajshme
Sport

Nëntë ndeshje të mbetura, kjo është data kur mbyllet stinori vjeshtor në futboll

Sport

Kryetari i Lipjanit tregon pse Arbëria nuk po mund t’i luajë ndeshjet në stadiumin e qytetit

Sport

Liga e Veteranëve vjen sot me dy super ndeshje

Sport

Situata me COVID-19 por përkeqësohet, kampionati rrezikon ndërprerjen, FFK me mjek shtesë në stadiume