Sport

LIVE SUPERLIGA: Drenica – Gjilani, befasi në formacionet zyrtare

Sot do të zhvillohet ndeshja e fundit e xhiros së katërt në Superligën e Kosovës në futboll.

Drenica do t’i bëj konak skuadrës së Gjilanit në stadiumin “Bajram Aliu” të Skenderajt, shkruan Gazetasheshi.com

Dy skuadrat deri më tani kanë mbledhur nga katër pikë dhe shpresojnë në rezultat pozitiv për të qenë sa më afër kreut të tabelës.

Gazeta “Sheshi” do të raportoj minutë pas minute për këtë ndeshje:

Drenica – Gjilani 15:00

Formacionet zyrtare:

Drenica: Ymeri, Lushtaku, Bejta, Dumani, Dushi, Zeqaj, Thaqi, Elshani, Hamiti, Murati, Morina. Kryetrajner: Fadil Rama

Gjilani: Koliçi, Frashëri, Rapa, Veliu, Ferreira, Hila, Musolli, Kurtaj, Progni, Kqiku, Hajdari. Kryetrajner: Gentjan Mezani

Gjyqtarë: Dardan Çaka, Fatmir Abrashi, Arton Latifi, Alban Shala

Stadiumi: “Bajram Aliu”, Skenderaj

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun