Sport

LIVE: Shorti i Ligës se Kampionëve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Pas pak në Monaco do të fillojë ceremonia e shortit të Ligës së Kampionëve por edhe zgjedhjes se lojtarëve më të mirë të kësaj lige në sezonin e kaluar

Ceremonia e shortit dhe lojtarëve më të mirë por edhe e grupeve do të fillojë nga ora 18:00.

Premier Liga ka më se shumti skuadra në vazon e parë, Liverpool si fitues i Ligës së Kampionëve, i pësuar nga Chelsea që po ashtu janë në vazon e parë pasi që fituan Europa Ligën, ndërkaq në vazon parë është edhe kampioni i Premier Ligës, Manchester City.

Skuadra e vetme angleze që nuk është në vazon e parë është ajo e Tottenham.

Ndeshjat e para të grupeve të Ligës së Kampionëve do të luhen më 17-18 shtator, më 1 dhe 2 tetor, 22-23 tetor, 5-6 nëntor, 26-27 nëntor dhe 10-11 dhjetor.

Vazo 1: Liverpool, Chelsea, Barcelona, Manchester City, Juventus, Bayern Munich, PSG, Zenit

Vazo 2: Real Madrid, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Napoli, Tottenham Hotspur, Shakhtar Donetsk, Benfica, Ajax

Vazo 3: Lyon, Bayer Leverkusen, RB Salzburg, Olympiakos, Valencia, Club Brugge, Inter, Dinamo Zagreb

Vazo 4: Lokomotiv Moscow, Genk, Galatasaray, RB Leipzig, Slavia Prague, Red Star Belgrade, Atalanta, Lille.

Gjatë shortit po ashtu do të zgjedhet edhe lojtari më i mirë i sezonit të kaluar në Ligën e Kampionëve por edhe çmime të tjera.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv