Sport

LIVE, Liga e Parë: Startojnë shtatë sfidat interesante!

Java e pestë në Ligën e Parë vazhdon edhe sot (e shtunë) me shtatë ndeshje interesante, ku katër janë në kuadër të Grupit A dhe tre në B, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A njëra nga ndeshjet më interesante do të jetë ajo ndërmjet Vëllaznimit dhe Besës, derisa në po të njëjtin orarë do të luhen edhe Rahoveci – Liria, Istogu – Trepça ’89 dhe Trepça – Drenasi.

Kurse në Grupin B do të jenë tri ndeshje të cilat priten të jenë mjaftë të zjarrta, ku dy nga këto takime janë edhe derbi rajonal. Vitia mirëpret Kikën, derisa 2 Korriku sfidon Flamurtarin dhe Fushë Kosova nikoqir i Vllaznia Pozheranit.

LIVE:

GRUPI A:

VËLLAZNIMI 0 – 0 BESA

RAHOVECI 0 – 0 LIRIA

ISTOGU 0 – 0 TREPÇA ’89

TREPÇA 0 – 0 DRENASI

GRUPI B:

VITIA 0 – 0 KIKA

FUSHË KOSOVA 0 – 0 VLLAZNIA

FLAMURTARI 0 – 0 (2) KORRIKU

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit