Sport

LIVE, LIGA E PARË: Shtatë super sifda

Java e shtatë në Ligën e Parë të futbollit mbyllët sot (e diele) me shtatë sfida interesante, tre në Grupin A dhe katër në B, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A pritet të zhvillohen përballje interesante e njëra nga to është Trepça – A&N. Ndërkaq në po të njëjtin grup do të ndeshen edhe Istogu – Rahoveci dhe Besa – Drenasi.

Ndërsa në Grupin B sfida më e zjarrët pritet të jetë ajo e derbit lokal në mes Flamurtarit dhe Ramiz Sadiku. Kurse në Shtime, Fushë Kosova e sfidon Arbërinë, Vushtrria e mirëpret Vllazninë e Pozheranit dhe Kika përballet me liderin 2 Korriku.

Këto shtatë ndeshjen zhvillohen nga ora 15:00 .

LIVE:

GRUPI A:

TREPÇA 0:0 A&N

ISTOGU 0:0 RAHOVECI

BESA 0:0 DRENASI

GRUPI B:

FLAMURTARI 0:0 RAMIZ SADIKU

ARBËRIA 0:0 FUSHË KOSOVA

VUSHTËRRIA 0:0 VLLAZNIA

KIKA 0:0 (2) KORRIKU

Postime të ngjajshme
Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit

Sport

Shqipëria pritet t’i bëjë ftesë super mesfushorit nga Kosova