Sport

LIVE, LIGA E PARË: Shënohen dy gola në takimet Flamurtari – Ramiz Sadiku dhe Arbëria – Fushë Kosova

Java e shtatë në Ligën e Parë të futbollit mbyllët sot (e diele) me shtatë sfida interesante, tre në Grupin A dhe katër në B, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A pritet të zhvillohen përballje interesante e njëra nga to është Trepça – A&N. Ndërkaq në po të njëjtin grup do të ndeshen edhe Istogu – Rahoveci dhe Besa – Drenasi.

Ndërsa në Grupin B sfida më e zjarrët pritet të jetë ajo e derbit lokal në mes Flamurtarit dhe Ramiz Sadiku. Kurse në Shtime, Fushë Kosova e sfidon Arbërinë, Vushtrria e mirëpret Vllazninë e Pozheranit dhe Kika përballet me liderin 2 Korriku.

Këto shtatë ndeshjen zhvillohen nga ora 15:00 dhe Sheshi.info ju sjellë në kohë reale ndryshimet në rezultate.

LIVE:

GRUPI A:

TREPÇA 0:0 A&N

ISTOGU 0:0 RAHOVECI

BESA 1:1 DRENASI

GRUPI B:

FLAMURTARI 0:1 RAMIZ SADIKU

ARBËRIA 1:1 FUSHË KOSOVA

VUSHTËRRIA 0:0 VLLAZNIA

KIKA 0:0 (2) KORRIKU

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës