Sport

LIVE LIGA E PARË: Rezultatet – Xhiro 7

Nga dy ndeshje në secilin grup, A dhe B, priten të zhvillohen këtë të shtunë (24 tetor) në kuadër të xhiros së shtatë në Ligën e Parë të futbollit kosovar, shkruan Gazetasheshi.com.

Malisheva e pret Vëllaznimin në shtëpi në njërën nga ndeshjet më interesante të xhiros, ndërkohë përballje interesante do të jetë edhe ajo ndërmjet Drenasit dhe Lirisë.

Në grupin B, KEK-u dhe Vllaznia do ta zhvillojnë derbin e mbijetesës, ndërsa 2 Korriku me Kikën synojnë maksimumin e pikëve nga përballja që do të zhvillohet në kryeqytet.

E shtune

Grupi A

Drenasi – Liria 0-0
Malisheva – Vëllaznimi 0-0

Grupi B

KEK-u – Vllaznia 0-0
2 Korriku – Kika 0-0

Postime të ngjajshme
Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë

Sport

13-vjeçari kopjon supergolin e Maradonës të realizuar ndaj Juventusit