Sport

LIVE LIGA E PARË: Rezultatet momentale

Gjashtë sfida do të zhvillohen sot (e diel) në kuadër të javës së 12-të, të dy grupeve në Ligën e Parë, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A zhillohen tri ndeshje, derisa ajo më kryesorja do të jetë në Gjakovë, ndërmjet Vëllaznimit dhe Trepçës, ndërsa dy duelet tjera janë Trepça ’89 – Rahoveci dhe Besa – Istogu.

Kurse edhe në Grupin B janë tre takime në orar, teksa kemi sfida interesante si Kika – Arbëria, Vllaznia – Ramiz Sadiku dhe Ferizaji – Fushë Kosova.

Të gjitha këto takime zhvillohen nga ora 13:00 dhe Sheshi.info do të ju mbaj të informuar në kohë reale për çdo ndryshim eventual të rezultatit.

Rezultatet LIVE:

GRUPI A:

Vëllaznimi – Trepça 0:0

Trepça ’89 – Rahoveci 0:0

Besa – Istogu 0:1

GRUPI B

Kika – Arbëria 0:0

Vllaznia – Ramiz Sadiku 0:0

Ferizaji – Fushë Kosova 1:0

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme