Sport

LIVE, Liga e Parë: Rezultatet momentale

Java e pestë në Ligën e Parë vazhdon edhe sot (e shtunë) me shtatë ndeshje interesante, ku katër janë në kuadër të Grupit A dhe tre në B, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A njëra nga ndeshjet më interesante do të jetë ajo ndërmjet Vëllaznimit dhe Besës, derisa në po të njëjtin orarë do të luhen edhe Rahoveci – Liria, Istogu – Trepça ’89 dhe Trepça – Drenasi.

Kurse në Grupin B do të jenë tri ndeshje të cilat priten të jenë mjaftë të zjarrta, ku dy nga këto takime janë edhe derbi rajonal. Vitia mirëpret Kikën, derisa 2 Korriku sfidon Flamurtarin dhe Fushë Kosova nikoqir i Vllaznia Pozheranit.

Sheshi do të ju mbaj të informuar në kohë për çdo ndryshim rezultati eventual.

LIVE:

GRUPI A:

VËLLAZNIMI 0 – 0 BESA

RAHOVECI 3 – 1 LIRIA

ISTOGU 0 – 0 TREPÇA ’89

TREPÇA 1 – 1 DRENASI

GRUPI B:

VITIA 0 – 0 KIKA

FUSHË KOSOVA 0 – 0 VLLAZNIA

FLAMURTARI 0 – 0 (2) KORRIKU

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit