Sport

LIVE, Liga e Parë: Rezultatet momentale

Futboll të bukur ku pritet edhe spektakël golash do të jetë edhe në Ligën e Parë, pasi sot (e diele) zhvillohen plotë 6-të ndeshje në kuadër të javës së katërt në Grupin A dhe B, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A ndeshje më interesante pritet të jetë në “Riza Lushta” ku ballafaqohen Trepça ’89 dhe Onix, derisa dy ndeshjet tjera do të jenë Drenasi – Istogu dhe A&N – Rahoveci

Ndërsa në Grupin B takim më i zjarrtë pritet t’i vë përballë derbin rajonal në mes Vllaznisë dhe Vitisë, teksa dy përballjet tjera janë Kika – Flamurtari dhe Ferizaji – Vushtrria.

LIVE:

GRUPI A

DRENASI 0:0 ISTOGU

TREPÇA ’89 0:1 ONIX

A&N 1:0 RAHOVECI

GRUPI B

VLLAZNIA 0:1 VITA

KIKA 0:0 FLAMURTARI

FERIZAJI 1:1 VUSHTRRIA

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit