Sport

LIVE Liga e Parë: Rezultatet momentale

Liga e Parë në futbollin kosovar është futur në ‘sprintin’ final të edicionit 2020/21, teksa sot në të dy grupet do të zhvillohet java e 25-të, shkruan Gazetasheshi.com.

Ndeshje interesante pritet të zhvillohet në kuadër të Grupit A. Në Prizren takohen ‘fqinjtë’ e A&N dhe Lirisë.

Ndërkohë, skuadrat pretendente për t’u inkuadruar në Superligë, Dukagjini dhe Malisheva ndodhen pranë sfidave të radhës.

Në Grupin B, pritet që gjithashtu të ketë ndeshje interesante, teksa skuadrat e kreut të tabelës përplasen me ato të fundit.

LIVE

Grupi A

A&N – Liria 1-0
Onix – Istogu 0-1
Vushtrria – Dukagjini 0-0
Drenasi – Malisheva 0-0
Trepça – Vëllaznimi 1-0

Grupi B

2 Korriku – Dardana 0-0
Ferizaj – Flamurtari 2-1
KEK-u – Vitia 1-0
Vllaznia P. – Ulpiana 1-1
Kika – Ramiz Sadiku 0-0

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes

Sport

Drita apo Ballkani, cili do të jetë klubi i tretë që do të dal në Evropë?