Sport

LIVE LIGA E PARË: Rezultatet momentale

Java e 23-të në Ligën e Parë hapet sot me plotë pesë ndeshje që i takojnë Grupit A dhe B, shkruan Gazetasheshi.com.

Në Grupin A këtë të shtune (sot) zhvillohen vetëm dy ndeshje ku përball do të jenë Istogu – Liria dhe Drenasi – Trepça.

Ndërsa në Grupin B do jenë tri duele në program e vëmendja do të mbartet në Prishtinë, pasi do të luhe takimi në mes 2 Korrikut dhe Vitisë, ndeshje interesante pritet të jetë edhe Flamurtari – Dardana. Kurse takimi tjetër i këtij grupi është KEK-u – Ramiz Sadiku.

Të gjitha ndeshjet zhvillohen nga ora 15:00 dhe “Sheshi” do të ju mbajë të informuar në kohë reale për çdo ndryshim eventual të rezultateve:

LIVE

Grupi A

Istogu – Liria 0-0
Drenasi – Trepça 0-0

Grupi B

2 Korriku – Vitia 0-1
KEK-u – Ramiz Sadiku 1-1
Flamurtari – Dardana 1-1

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës