Sport

LIVE, LIGA E PARË: Mbyllen pjesët e para në shtatë sfidat – këto janë rezultatet

Java e shtatë në Ligën e Parë të futbollit mbyllët sot (e diele) me shtatë sfida interesante, tre në Grupin A dhe katër në B, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A pritet të zhvillohen përballje interesante e njëra nga to është Trepça – A&N. Ndërkaq në po të njëjtin grup do të ndeshen edhe Istogu – Rahoveci dhe Besa – Drenasi.

Ndërsa në Grupin B sfida më e zjarrët pritet të jetë ajo e derbit lokal në mes Flamurtarit dhe Ramiz Sadiku. Kurse në Shtime, Fushë Kosova e sfidon Arbërinë, Vushtrria e mirëpret Vllazninë e Pozheranit dhe Kika përballet me liderin 2 Korriku.

Këto shtatë ndeshjen zhvillohen nga ora 15:00 dhe Sheshi.info ju sjellë në kohë reale ndryshimet në rezultate.

LIVE:

GRUPI A:

HT TREPÇA 0:0 A&N

HT ISTOGU 0:0 RAHOVECI

HT BESA 1:1 DRENASI

GRUPI B:

HT FLAMURTARI 0:1 RAMIZ SADIKU

HT ARBËRIA 1:1 FUSHË KOSOVA

HT VUSHTËRRIA 0:0 VLLAZNIA

HT KIKA 0:0 (2) KORRIKU

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit

Sport

Faza e dytë starton në mesjavë, vëmendja në Gjilan!