Sport

LIVE LIGA E PARË: Këto janë rezultet e pjesës së parë

Gjashtë sfida do të zhvillohen sot (e diel) në kuadër të javës së 12-të, të dy grupeve në Ligën e Parë, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A zhillohen tri ndeshje, derisa ajo më kryesorja do të jetë në Gjakovë, ndërmjet Vëllaznimit dhe Trepçës, ndërsa dy duelet tjera janë Trepça ’89 – Rahoveci dhe Besa – Istogu.

Kurse edhe në Grupin B janë tre takime në orar, teksa kemi sfida interesante si Kika – Arbëria, Vllaznia – Ramiz Sadiku dhe Ferizaji – Fushë Kosova.

Të gjitha këto takime zhvillohen nga ora 13:00 dhe Sheshi.info do të ju mbaj të informuar në kohë reale për çdo ndryshim eventual të rezultatit.

Rezultatet LIVE:

GRUPI A:

HT: Vëllaznimi – Trepça 0:0

HT: Trepça ’89 – Rahoveci 0:0

HT: Besa – Istogu 0:1

GRUPI B

HT: Kika – Arbëria 0:0

HT: Vllaznia – Ramiz Sadiku 0:0

HT: Ferizaji – Fushë Kosova 1:1

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *