Sport

LIVE LIGA E PARË: Këto janë rezultatet momentale

Liga e Parë në futbollin kosovar vazhdon me ndeshjen e xhiros së 13-të ku priten të ketë përballje të zjarrta, shkruan Sheshi.info

Në program sot janë katër përballje mjaftë interesante ku vëmendja kryesore do jetë në ‘Grupin B’.

Pa dyshim se ndeshja kryesore do zhvillohet në kuadër të ‘Grupit B’, ku skuadra e Vushtrrisë do t’i bëjë konak Ferizajt.

Në këtë grup sot do përballen mes vete edhe Arbëria me 2 Korrikun ku pritet të jetë përballje mjaftë e nxehtë, gjithashtu do luhet edhe përballja interesante mes Vitisë dhe Vllaznisë së Pozheranit.

Në ‘Grupin A’, do ballafaqohen mes vete rivalët e moqëm të futbollist kosovar, aty ku Vëllaznimi i Gjakovës do ta pres Lirinë e Prizrenit.

LIVE:

Grupi A:

Vëllaznimi 0:3 Liria

Grupi B:

Vushtrria 0:1 Ferizaji

Arbëria 0:1 2 Korriku

Vitia 2:4 Vllaznia

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *