Sport

LIVE LIGA E PARË: Katër sfida interesante në program

Liga e Parë në futbollin kosovar vazhdon me ndeshjen e xhiros së 13-të ku priten të ketë përballje të zjarrta, shkruan Sheshi.info

Në program sot janë katër përballje mjaftë interesante ku vëmendja kryesore do jetë në ‘Grupin B’.

Pa dyshim se ndeshja kryesore do zhvillohet në kuadër të ‘Grupit B’, ku skuadra e Vushtrrisë do t’i bëjë konak Ferizajt.

Në këtë grup sot do përballen mes vete edhe Arbëria me 2 Korrikun ku pritet të jetë përballje mjaftë e nxehtë, gjithashtu do luhet edhe përballja interesante mes Vitisë dhe Vllaznisë së Pozheranit.

Në ‘Grupin A’, do ballafaqohen mes vete rivalët e moqëm të futbollist kosovar, aty ku Vëllaznimi i Gjakovës do ta pres Lirinë e Prizrenit.

LIVE:

Grupi A:

Vëllaznimi 0:0 Liria

Grupi B:

Vushtrria 0:0 Ferizaji

Arbëria 0:0 2 Korriku

Vitia 0:0 Vllaznia

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme