Sport

LIVE | LIGA E PARË E KOSOVËS

Superliga këtë fundjavë pushon, por jo edhe Liga e Parë. Dita e shtunë sjell tri ndeshje interesante që do të hapin siparin e xhiros së katërt të kategorisë së dytë të futbollit kosovar.

Këtë ditë ( e shtunë ) do të zhvillohen një ndeshje në kuadër të grupit A dhe dy në grupin B, shkruan Gazetasheshi.com

Në grupin A takim interesant do të jetë në “Demush Mavraj”, Istogu – Drenasi.

Kurse në grupin B, takim interesant do të zhvillohet në kryeqytet ku, Ramiz Sadiku do të jetë mikëpritës i Dardanës. Ndërsa, po në qytetin e njëjtë ndeshje e zjarrtë do të jetë edhe në mes, 2 Korriku – Vita.

LIVE: Ramiz Sadiku – Dardana 1-0

LIVE: Istogu – Drenasi 1-0

LIVE: 2 Korriku – Vitia 0-0

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshja mes Feronikelit dhe Llapit u përcoll nga personi i rëndësishëm i UEFA-së, ja arsyeja pse ai është në Kosovë

Sport

Ramadani flet për përballjen me Ballkanin, ka disa fjalë edhe për gjyqtarin Dardan Çaka

Sport

Shënoi supergol në ndeshjen e sotme, flet Yll Hoxha

Sport

Feronikeli më në fund fitoi, tani kjo është skuadra më e dobët e 5 javëve të fundit në Superligë