Sport

LIVE Kupa e Kosovës: Dukagjini – 2 Korriku, ky është rezultati momental

Sot do të zhvillohet ndeshja e fundit në kuadër të fazës 1/8 e Kupës së Kosovës në futboll.

Në stadiumin “18 Qershori”, Dukagjini do ta kërkojë kualifikimin tutje në ndeshjen kundër 2 Korrikut.

Në këtë ballafaqim drejtësinë do ta ndaj Tefik Maloku me asistentët Fatlum Jashari dhe Taulant Ibërdemaj.

Ndeshja e sotme luhet me fillim nga ora 13:00.

Dukagjini – 2 Korriku 2-0

44′ GOOOOL. Realizojnë përsëri vendasit për 2-0.

17′ GOOOOL. Dukagjini kalon në epërsi 1-0.

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Dukagjini: Muhaxhiri, Basriu, Syla, Gashi, Kuqi, Hasanaj, Jashanica, Kerim, Milicaj, Osmani, Merlaku.

2 Korriku: Neziri, Rama, Salihu, A.Stublla, J.Stublla, Uruqi, Sejdiu, Baholli, Jetullahu, Zoungrana, Ymeri.

Postime të ngjajshme
Sport

Tigrat e Zi kërkojnë dorëheqjen nga Klodian Duro

Sport

SUPERLIGA: Mbyllen me këto rezultate takimet, Feronikeli - Drenica dhe Besa - Arbëria

Sport

SUPERLIGA LIVE: Feronikeli - Drenica dhe Besa - Arbëria, mbyllen pjesët e para

Sport

Superliga Live: Feronikeli – Drenica, Besa – Arbëria