Sport

LIVE Kupa e Kosovës: Dukagjini – 2 Korriku, ky është rezultati momental

Sot do të zhvillohet ndeshja e fundit në kuadër të fazës 1/8 e Kupës së Kosovës në futboll.

Në stadiumin “18 Qershori”, Dukagjini do ta kërkojë kualifikimin tutje në ndeshjen kundër 2 Korrikut.

Në këtë ballafaqim drejtësinë do ta ndaj Tefik Maloku me asistentët Fatlum Jashari dhe Taulant Ibërdemaj.

Ndeshja e sotme luhet me fillim nga ora 13:00.

Dukagjini – 2 Korriku 3-0

64′ GOOOOL. Dukagjini realizon pësëri, duke ngritur epërsinë në 3-0.

– Fillon pjesa e dytë

– Mbyllet pjesa e parë 2-0

44′ GOOOOL. Realizojnë përsëri vendasit për 2-0, kësaj radhe shënon Labinot Osmani.

17′ GOOOOL. Dukagjini kalon në epërsi 1-0 me golin e Mark Milicaj.

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Dukagjini: Muhaxhiri, Basriu, Syla, Gashi, Kuqi, Hasanaj, Jashanica, Kerim, Milicaj, Osmani, Merlaku.

2 Korriku: Neziri, Rama, Salihu, A.Stublla, J.Stublla, Uruqi, Sejdiu, Baholli, Jetullahu, Zoungrana, Ymeri.

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero

Sport

Superliga Live: Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes, Trepça ’89 – Prishtina

Sport

Superliga Live: Trepça ’89 – Prishtina