Sport

LIVE: Arbëria vs. Ballkani

Ka startuar dueli i parë për xhiron e gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Arbërisë dhe Ballkanit.

Dueli po zhvillohet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq dhe pa prezencën e tifozëve. Gjendja e fushës duket e rënduar pas reshjeve të mëdha të shiut, ndërkohë që dy trajnerët kanë hyrë në këtë përballje me formacionet më të mira të mundshme.

Gazeta “Sheshi” do u sjell më të rejat e fundit nga ky takim:

LIVE

Arbëria – Ballkani 0-0

04′ Edvin Kuç (Ball) me një goditje qëndrore kërkon ta befasojë ‘gardianin’ Donat Kaqiu, i cili tregohet i vëmendshëm.

02′ Edvin Kuç (Ball) gjuan me kokë jashtë portës pas harkimit nga ndërprerja e Armend Thaqit.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Arbëria: Kaqiu, Pira, Arrabal, Hyseni, Avdulli, Bahtiri, Zabërgja, Bruqi, Kryeziu, Kashtanjeva, Hasan. Kryetrajner: Arbnor Morina

Ballkani: Rugji, Thaçi, Jashanica, Prekazi, Potoku, Gashi, Kuç, Baftiu, Korenica, Gripshi, Daku. Kryetrajner: Ismet Munishi.

Gjyqtarë: Gramos Shala, Gzim Mehmeti, Elvis Bicaj & Bardh Ajeti

Stadiumi: “Agron Rama” Obiliq

Postime të ngjajshme
Sport

Vedat Muriqi luajti mbi gjysmë ore në barazimin e Lazios, kështu u vlerësua për paraqitjen e tij

Sport

Barcelona fiton pa probleme ndaj Juventusit, Manchester United e shkelë Leipzigun

Sport

Ismet “Baba” provokon keq Prishtinën

Sport

Liverpooli pyet ndjekësit në “Facebook” për Shaqirin: Sa i mirë ishte ky njeri mbrëmë?