Lajme

Litar me çarçafët e hotelit/ Si i shpëtoi 39-vjeçari karantinës nga kati 4 i ndërtesës

Një burrë nga Queensland është akuzuar pasi dyshohet se i shpëtoi karantinës në një hotel duke përdorur një litar të improvizuar të bërë nga çarçafët e shtratit.

Burri 39-vjeçar kishte mbërritur me një fluturim në Australinë Perëndimore nga Brisbane rreth orës 4:15 pasdite të hënën por nuk kishte përfunduar një leje G2G.

Burri u transportua menjëherë në një objekt karantine hoteli në Rivervale pasi aplikimi i tij manual nuk plotësonte kërkesat, raporton TP.

Policia njofton se burri u arratis nga hoteli rreth orës 12:45 të së martës, duke përdorur çarçafët nga shtrati i tij për të krijuar një litar të improvizuar.

“Ai doli nga një dritare e dhomës së katit të katërt duke përdorur një litar të bërë nga çarçafë dhe u largua nga zona,” tha policia në një deklaratë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Arrijnë në Kosovë 38 mijë e 400 doza tjera të vaksinës AstraZeneca

Lajme

Me kaq vite burgim mund të dënoheni për zjarrvënie të qëllimshme

Lajme

KEDS njofton për zonat që do të kenë mungesë të energjisë elektrike

Lajme

Valon Syla i lidh përgjimet me Xhelal Sveçlën e Haki Abazin