Lajme

Lista e re e karantinës në Zvicër, hyri sot në fuqi

Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) ka njoftuar se nga sot lista e shteteve që vlen karantina në Zvicër ka ndryshuar.

Edhe këtë herë, Zvicra ka vendosur që të mos e fusë Kosovën në këtë listë duke bërë përjashtimin e vetëm në shtetet përreth.

Britania e Madhe, Suedia, një rajon i Gjermanisë, Afrika e Jugut e Belize janë nga sot në listën e re të karantinës në Zvicër.

Sipas Zyres Federale… në Zvicër, lista është plotësuar për shkak të Krishtlindjeve dhe rrezikut të përhapjes së virusit të ri.

Postime të ngjajshme
Lajme

Në këtë shtet kryhet transplanti i parë i të dy duarve dhe krahëve

Lajme

Shpërthejnë të qeshurat në studio: Valon Syla imiton Rron Gjinovcin në debat, video bëhet virale

Lajme

Ky fshat në Kosovë, ua ndalon të gjitha partive politike tubimet elektorale

Lajme

Vdes 28-vjeçarja nga Ferizaj, e cila vuante nga një sëmundje e rëndë