Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes

Revista amerikane Forbes ka zbuluar 10 sportistët më të paguar për sezonin që lamë pas. Në krye të renditjes është ngjitur sportisti i UFC-së Conor McGregor. Ai ka arritur të përfitojë nga sporti, reklamat apo dhe bizneset private, plot 180 milion dollarë.

I dyti në renditje është ylli i Barcelonës, Lionel Messi. Kapiteni i ekipit katalanas e mbylli vitin me 130 milion dollarë, duke lënë pas Cristiano Ronaldon me vetëm 10 milion dollarë më pak.

Ylli i futbollit amerikan, Dak Prescott, i cili arriti të fitojë shumën e 107.5 milion dollarëve, renditet në vendin e katërt. Me 96 milion dollarë përfitime e mbylli sezonin e kaluar legjenda e NBA, LeBron James, i cili mban vendin e pestë.

 

Vendi i 6-të i takon përsëri një futbollisti. Flasim për Neymar, i cili e mbylli vitin me 95 milion dollarë të fituara. Tenisti Roger Federer mban vendin e 7-të në kuotën e 90 milion dollarëve, ndërsa kampioni i Formula 1, Leëis Hamilton me 82 milion dollarë renditet në vendin e tetë.

Në dhjetë sportistët më të paguar kanë arritur të futen edhe Tom Brady (Futboll Amerikan) me 76 milion dollarë dhe Kevin Durant (NBA) më 75 milion dollarëve të ardhura.

Postime të ngjajshme
Sport

Hoqi dorë nga profesioni për familjen, kush është partnerja e Eriksen që preku zemrat e të gjithëve

Sport

Batatina: Nuk i frikësohemi asnjë kundërshtari, ne jemi Llapi i Fadil Vokrrit

Sport

Skuadra e Ligës së Parë iu jep shkollë atyre të Superligës, nënshkruan me sponsorin e Kosovës dhe bën prezantim fantastik të fanellave

Sport

EKSKLUZUVE: Ilir Avdyli pritet që të transferohet te kjo skuadër