Sport

Lirim Kastrati shkëlqen dhe ndihmon Dinamon të mbetet e para në tabelë

Dinamo e Zagrebit ka fituar 3-2 kundër Goricës dhe ka mbetur në krye të tabelës së Superligës kroate.

Vëmendjen kryesore në këtë ndeshje e mori Mario Gavranoviç i cili realizoi të tre golat e Dinamos.

Por, paraqitje të mirë pati edhe Lirim Kastrati i cili përveç se ishte i rrezikshëm në krahun e djathtë arriti edhe të asistoj në golin e dytë, raporton Gazeta Olle.

Dinamo Zagreb me këtë fitore doli në pozitën e parë në tabelë duke kaluar me tre pikë pikërisht kundërshtarin e sotëm, Goricën

Postime të ngjajshme
Sport

Liga e Evropës – super Milan, tri pikë edhe ndaj Sparta Prague për lidershipin e grupit

Sport

Mirlind Daku kishte menduar ta linte futbollin, a do ta blejë Ballkani atë?

Sport

Prizreni është ekipi më i ri nga qyteti antik i Kosovës që regjistron rezultate fantastike qysh në vitin e parë të themelimit

Sport

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset e Përfaqësueses, që 30 vite disa persona qeshin me të gjithë kryetarët e FFK-së